+38(044) 353 60 90, +38(050) 268 81 00, +38 (068) 866 72 79 kievpereklad@gmail.com

Англійська мова через 50 років: чого чекати?

Згідно з нещодавніми дослідженнями, англійська мова, яку ми знаємо зараз, може помітно змінитися через наступні 50 років, через те, що традиційні та місцеві лінгвістичні особливості спілкування починають замінюватися міськими діалектами.

фото про англійськуЛінгвісти у Великобританії проаналізували англійську мову за минулі 50 років та передбачають, що через наступні 50 років спостерігатиметься гомогенізація розмовної англійської мови через вплив мультикультуралізму, виникнення нових популяційних центрів та підвищення ролі технологій в нашому житті.

Вчені з Йоркського університету також припускають, що зміни торкнуться сталої британської вимови – так званої «королівської англійської», визначеної Оксфордським словником як «стандартна англійська вимова в Південній Англії».

«Деякі зміни вже почалися», – пишуть дослідники. З одного боку, люди схильні настільки спрощувати висловлювання, наскільки можливо, але водночас не ускладнюючи життя співрозмовнику».

Щодо вимови в Лондоні, дослідники приспускають спрощення вимови таких слів як “Think” на “Fink”, “Beauty” на “Booty” та “Mother” на “Muvver”. Так само “Cute” могло б стати “Coot”, “Red” змінитися на “Wed” та “Trees” взагалі стати “Cheese”.

Дослідники зазначають, що їхні передбачення є частково спекулятивними – вони основуються на тих змінах, яких зазнала мова в останні 1500 років та особливо останні 50 років. Було визначено, що англійська мова повторює процеси в зміні вимови, такі як скорочення та спрощення.

Наприклад, фонетичне спрощення «yod dropping», тобто випад звуку /j/, коли із сполучення літер «ew» стає «оо», як у словах «duke» – «dook», «news» звучатиме як «nooze».

Слова в деяких випадках можуть значно видозмінитись, що може спричинити нерозуміння між співрозмовниками, наприклад: «text» може змінитися на «tex».

Крім того, дослідники вбачають дві причини, які спостерігаються у Лондоні, що спричинюють подібні зміни. Перша – існування Estuary English –поєднання старіших лондонських особливостей вимови з більш стандартними розмовними формами.

Друга – мультикультуралізм англійської мови у Лондоні, де поєднуються особливості вимови карибських, західно-африканських, азіатських народів, які проживають у Лондоні, та який продовжить поширюватися по Великобританії через наступні 50 років.

Інший вагомий вплив на особливості вимови відбудеться з боку технологій, зокрема, як ми засвоюємо сленг інтернету та вживаємо його у повсякденному житті, у процесі спілкування, підкреслюють лінгвісти.

Науковці більш ніж впевнені, що в майбутньому наші голоси матимуть більшу важливість та ми використовуватимемо їх для взаємодії з більшістю машин та технічних приладів у побуті, щоб управляти ними без всіляких кнопок.

Деякі з цих змін можна вже спостерігати, – засвоєння американізмів британцями через інтернет-культуру здебільшого із Кремнієвої Долини та поп-культури Голівуду, як зазначають науковці.

 

© КиївПереклад


Submit a Comment

Your email address will not be published.