+38(044) 353 60 90, +38(050) 268 81 00, +38 (068) 866 72 79 kievpereklad@gmail.com

Бути італійцем: як це?

Спагеті, мафія, мелодійна вимова, жести, романтика, галасливість, мода, хаос – це слова, які часто використовують для опису італійців. Скільки ж правди в стереотипах? Ця стаття написана італійцем.

Стереотипи про італійців

Якщо ви попросите ще 10 італійців розповісти про їх націю, то ви отримаєте 10 різних відповідей. Давайте зазирнемо в італійську душу, та прояснимо деякі загальні неправильні уявлення про італійців з боку іноземців.

То що ж є правдою в стереотипі про італійців?

Стереотипи – це, зазвичай, суміш певної частки правди з деякими узагальненнями та перебільшеннями. Давайте виявимо правду в стереотипах про італійців.

 • Спагеті та паста є священні для Італії. Не можна забрати пасту з раціону італійця, інакше, він буде недовершений. Типова італійська їжа зазвичай включає:
 1. Перша страва: паста
 2. Основна страва (друга страва): риба або м’ясо з салатом
 3. Фрукти або десерт (дольче)
 4. Кава

У зв’язку з регіональними розбіжностями Італії, в деяких місцях пасту заміняє різотто.

 • В Італії хорошою їжею потрібно з кимось ділитися. Це спосіб підтримати розмову, розповісти друзям жарти, забути про всі робочі проблеми на декілька годин, та насолоджуватися життям. Будьте певні, італійці завжди знайдуть спосіб гарно поїсти.
 • Мафія реальна: ми цим не пишаємося, але вона існує, особливо на Півдні та на острові Сицилія. Очевидно, що не кожен італієць є мафіозі, і більшість з них будуть ображені, якщо ви застосуєте до них цей термін, навіть якщо він сказаний як жарт.
 • Італійці розмовляють доволі оригінально. Найголовніший елемент у спілкуванні є жести: як вониЯк італієць розмовляє рухають руками, тримають голови, рухають плечима, їх вираження емоцій мімікою, а також погляд, усе це вони роблять для того, щоб їх зрозуміли. Італійці просто не можуть розмовляти без рухів руками. Якщо вони чимось зайняті, то тоді вони починають рухати плечима, або іншими частинами тіла, щоб зробити наголос на тій чи іншій частині розмови. Італійці розмовляють дуже голосно, навіть якщо вони говорять по телефону, знаходяться на вулиці, у автобусі, чи в якомусь громадському місці. Не хвилюйтеся, вони не глухі. Багато іноземців думає, що вони ніби з кимось змагаються розмахуючи руками, але це просто італійці, такі, які вони є.
 • Італійці дуже люблять подорожувати, але вони не володіють багатьма іноземними мовами – тому що вважають, що мова тіла сильніше за слова.
 • Так, італійці люблять бути романтичними, і можливо стереотип про романтичних італійських коханців ще не зовсім вмер. Італійський чоловік ніколи не дозволить своїй дівчині йти додому без супроводу. А ідеал мачо й досі є в італійській культурі.
 • Вони також – жертви моди. Ви можете впізнати італійця по тому, як він одягнений (строго чорні сонячні окуляри від Dolce & Gabbana, боксерки від Calvin Klein, джинси від Levi’s, сумка від Gucci, засмагла шкіра та ідеальний макіяж). Вони одягаються стильно з будь-якого приводу. Ви ніколи не побачите італійця, одягненого у короткі штани та довгі шкарпетки, це просто проти правил моди!
 • Італійці – хаотичні. В Італії немає нічого добре організованого або такого, що легке у використанні. Потрібно змагатись навіть за невелику кількість інформації. Не дивуйтесь, якщо побачите, як італійці б’ються за те, щоб сісти у автобус, або перестрибують чергу, щоб купити кави.

То що ж поганого у стереотипах про італійців?

Італійці звикли вважати, що їх неправильно сприймає навколишній світ. Стереотипи насправді правдиві, але бути італійцем – це більше за стереотип, вони не тільки мафіозі, які постійно жують пасту та піццу.фото італійського чоловіка

 • Вони дуже великодушні, сонячні та комунікативні люди. Вони люблять посміхатися, та розмовляти, особливо за обідом чи чашечкою кави. Але це не означає, що вони не сприймають серйозно свою роботу. Типовий робочий день в Італії триває 8 годин, з 8/9 ранку до 5/6 вечора, інколи до 7 вечора, в залежності від того скільки часу було витрачено на різноманітні перекури. Італійці відчувають, що робота це не все у житті, тому вони так багато часу витрачають на каву та сигарети.
 • Зазвичай італійці знаходять свою першу роботу після закінчення університету, приблизно у 23-25 років.
 • Італійці живуть з батьками, доки самостійно не назбирають грошей на власну квартиру. Тому, вони можуть покинути батьківський дім і у 30 років. Саме через цей факт італійці здобули репутацію «мамусиних синочків» – ще один стереотип, який викликав непорозуміння між різними культурами.
 • Найважливіша річ для будь-якого італійця – це сім’я. Чоловік у сім’ї повинен бути сильним захисником, а жінка, в свою чергу, повинна бути лагідною та жіночною. Проте, це не означає, що жінка повинна сидіти вдома, доглядати за господарством, та виховувати дітей. Багато італійських жінок незалежні, та мають роботу.
 • Італія складається з багатьох різних регіонів та провінцій – в кожній свій власний діалект італійської мови, культура та історія. Міжрегіональні відносини можуть бути доволі напружені, особливо у період виборів, або навіть на місцевих футбольних матчах. Але є одна річ, яка їх поєднує – вони усі вболівають за свою національну збірну з футболу (the Squadra Azzura). Коли проводяться матчі Світового Кубку з футболу, то вони забувають про усі відмінності між Північчю та Півднем, Міланом та Римом.

Італія – дивна та чудова країна, яку варто відвідати, вона вам може сподобатись, а може і ні, але вона вас точно здивує!


Submit a Comment

Your email address will not be published.