+38(044) 353 60 90, +38(050) 268 81 00, +38 (068) 866 72 79 kievpereklad@gmail.com

Голландська (нідерландська) мова

 

Голландский (нидерландский) язык

Вінсент Ван Гог “Автопортрет в солом’яному капелюсі”

Голландська мова (нідерландська) – одна із германських мов (західно-германська підгрупа).

Голландська поширена у Нідерландах, Бельгії, Вест-Індії, частково в США. Загальна кількість людей, які розмовляють 20 млн. (у т.ч. у Нідерландах – близько 14,5 млн., в  Бельгії – близько 5 млн. людей).

Офіційна мова Королівства Нідерланди, одна із двох (поряд з французькою) офіційних мов Королівства Бельгія. Розпадається на групи діалектів: північно-центральну (південно-голландські і утрехтські діалекти), північно-західну (північно-голландські), південно-центральну(брабантські і східно-фламандські), південно-західну (західно-фламандські і зеландські), північно-східну (саксонські), південно-східну (лімбургські).

Нідерландська мова сформувалась в середні віки на основі племінних діалектів салічних франків (західного варіанту давньо-нижньофранкської мови) в процесі їх взаємодії з фризькими і саксонськими племінними діалектами.

В історії голландської мови розрізняють три періоди: давньо-нідерландський (давньо-нижньофранкський, 9-11 століття), середньо-нідерландський (12-15 століття) і новонідерландський, починаючи з 16 століття, який виділяється як перехідний етап до сучасного періоду).

Основи єдиної норми літературної нідерландської мови складаються в 17 столітті, після зміни діалектичної бази (у 2-ій половині 16 століття), у зв’язку з перенесенням центру мовного розвитку на північ і занепадом південних провінцій. В 17 столітті формуються основи усного різновиду нідерландської мови. Нідерландська мова – на новій голландській діалектичній базі, увібравши в себе низку південно-нідерландських елементів.

Писемність на основі латинської графіки. Від давньо-нідерландського періоду не збереглось писемно-літературних пам’яток.

Яка кваліфікація перекладачів, які виконують голландські (нідерландські) переклади?

Бюро перекладів Київ Переклад надає послуги перекладу будь-яких текстів як з голландської (нідерландської), так і на неї . Ці переклади виконуються професійними перекладачами, лінгвістами з вищою філологічною освітою за спеціальністю «Голландська (нідерландська) мовата література».

За бажанням замовника можлива послуга вичитки перекладеного тексту носієм мови.

Які види голландськиї перекладів виконує бюро? 

Бюро Київ Переклад перекладає всі види довідок, свідоцтв, паспортів, дипломів з додатками та без, всі види господарських та інших угод, статутні документи підприємств та установ як з нідерландської так і на нідерландську мову.

Ми також перекладаємо побутове листування та всі види художніх текстів, технічної та медичної документації.