+38(044) 353 60 90, +38(050) 268 81 00, +38 (068) 866 72 79 kievpereklad@gmail.com

Латинська мова

Латинська мова - переклад у Києві

Марк Туллий Цицерон

Латинська мова – належить до латино-фаліскської підгрупи італійських мов індоєвропейської мовної сім’ї. Разом з церковнослов’янським, це одна з мертвих мов, яка постійно використовується. Статус мертвої мови визвано тим, що люди для яких вона являється рідною, не народжуються, по меншій мірі, півтори тисячі років.

Латинська мова являється однією з найдавніших письмових індоєвропейських мов.

Від початку це мова одного зі старовинних племен, які заселяли Апеннінський півострів приблизно три тисячі років тому. Назва цього племені – латини, область поширення – Лацій, в нижній течії річки Тібр. Столицею цієї області в 754-753рр. до н.е. стало місто Рим, яке було побудоване на семи пагорбах. Пізніше йому дали назву «Вічне місто» – Urbsaeterna. Спочатку латинською мовою розмовляло невеличке плем’я латинів, однак в результаті воєнних політичних та економічних успіхів стародавнього Риму латинська розповсюджується по всій Італії, а починаючи з 2 ст. до н.е. виходить за її межі.

Латинська звучала практично у всіх країнах Західної Європи, Південної Африки та Західної Азії. В період існування Римської імперії латинська мова була офіційною державною мовою, мовою правління, війська, юриспруденції, торгівлі, школи, науки, літератури.

В історії розвитку латинської мови виділяють декілька періодів. Найдавнішими пам’ятками латинської мови являються записи, фрагменти обрядних пісень, законів. Історія літературної мови починається в 240 р. до н.е., коли військовополонений грек Люцій Лівій Андронік приніс Риму трагедію та комедію латинською, як результат перекладів грецьких творів, зокрема, «Одіссею» Гомера.

Цей період мови називають архаїчним (254-81 рр. до н.е.).

Другий період латинської мови відомий як класичний (81 р. до н.е.). На класичний період, період самого високого розвитку латинської мови, який в науці прийнято ділити на два віки – «золотий», та «срібний», припадає діяльність відомих поетів та прозаїків, які створили літературну мову (Цицерон, Горацій та інші).

«Срібний вік», або після-класичний період, (14-120рр. до н.е.) представляють творчість Сенеки (4р. до н.е. – 65 р. н.е.), Марціала (43-104рр.н.е.), Тацита (55-120рр. н.е.) та ін..

В середньовіччі філософи та богослови користувались латинською мовою. Медики та біологи використовують латинь до сих пір.

В наш час латинська мова вважається офіційною мовою держави Ватикан, а також католицької церкви.

ЗАМОВИТИ переклад текстів з/на латинську мову можна в бюро перекладів «Київ-Переклад» за телефоном (044) 353 44 55