+38(044) 353 60 90, +38(050) 268 81 00, +38 (068) 866 72 79 kievpereklad@gmail.com

Лінгвістичний музей переїжджає до Вашингтону

Фото лінгвістичного ммузеюМузеї – це прекрасні місця, де можна дізнатися про історію, науку і навіть про математику. Але, якщо в школі вашими улюбленими предметами були мовні дисципліни, то тут існує не так вже й багато можливостей. Як повідомляє інформаційний сайт City Lab, філантроп Енн Б. Фрідман сподівається змінити це за допомогою нового закладу, присвяченого лінгвістиці. Чиновники Вашингтону недавно оголосили, що історична школа Франклін, в центрі міста, стане домівкою для простору Planet Word.

У цьому безкоштовному музеї відвідувачі різного віку та рівнів володіння читанням знайдуть у багатьох напрямах експонати та види діяльності, які спрямовані вселяти любов до мов.

«Відвідувачі почують збуджене мовлення поетів, почують як письменники читають свої нові книги, і будуть мати можливість записатися на курси з піснетворчості, розповідей історій або вивчення мови жестів», згідно з інформацією на сайті музею. «Відвідувачі будуть вирішувати проблеми, стаючи експертами-лінгвістами або відвідавши нашу мовну внутрішню дослідницьку лабораторію. Коли прийде час обіду або невеликої перерви, трохи відпочити вони зможуть в кафе на території музею».

Мовознавство – це більше, ніж просто незвичайна тема, щоб розкрити все в просторі Planet Word. Це також місія, яка близька серцю людей, які керують цим проектом. Згідно з інформацією музею, 21 % дорослих читають на 5-му рівні читання, і відповідно до Фонду Енні І. Кейсі (The Annie E. Casey Foundation), діти, які в третьому класі погано читають, мають більше шансів вилетіти з середньої школи. Planet Word підкреслює, що цей простір доступний для всіх відвідувачів, включаючи не носіїв англійської мови. Директор і засновник Анна Фрідман повідомляє на веб-сайті наступне:

«Де б ми були без слів? Ми не були б людьми. Без слів ви напевне не зможете спілкуватися. Ми не зможемо читати, писати, говорити, дискутувати, жартувати, римувати, співати, молитися, співати або радіти».

Далі вона описує деякі заходи, які пропонує музей, в тому числі сходження на Вавилонську вежу, прослизання через передній майданчик і визначення того, яке слово ви використовуєте для опису «великого сендвіча (hoagie)». Важко уявити собі, як деякі з цих експонатів можуть виглядати насправді, але логофіли знатимуть досить скоро: музей повинен відкритися для відвідування до зими 2019 року.

 

© КиївПереклад


Submit a Comment

Your email address will not be published.