+38(044) 353 60 90, +38(050) 268 81 00, +38 (068) 866 72 79 kievpereklad@gmail.com

Чому ми вивчаємо нові мови

Дані з додатку Babbel з вивчення мов показують точно, хто вивчає іноземну мову, чому вони це роблять, і з якими труднощами вони зустрічаються.

Хто вивчає іноземні мови та чому? Коли вони навчаються? Чи навчаються чоловіки та жінки по-різному? Компанія, яка займається випуском Babbel – додатку з вивчення мови, опублікувала цифри по даним як використовуються їх додатки, які відповідають на ці питання. Ці дані вражаючі, вони містять відповіді більш ніж 45 000 користувачів.

Таблиця вивчення мов в світі

Країна

Англійська мова є найбільш популярною мовою, її вивчає 28% усіх користувачів додатку Babbel. Іспанська мова посідає друге місце. В Сполучених Штатах більшість людей вивчає іспанську (22%), за нею йде французька (20%) та німецька (17%). У Сполученому Королівстві топ-мовою є іспанська, в той час, як всі інші країни найбільше вивчають англійську. Виходячи з цього, італійці теж з великим задоволенням вивчають англійську мову (47%).

Чому люди вивчають мови? Дані з додатку Babbel розбивають статистику за країнами. Метою вивчення іноземної мови для німців є спілкування під час подорожей. Бразильці та іспанці роблять це для самовдосконалення. В Австрії, 42% стверджують, що вивчають мови «щоб покращити або підтримати розумові здібності». В Сполучених Штатах основною причиною вивчення іноземних мов є «культурний інтерес», можливо це відображає небажання громадян Сполучених Штатів Америки подорожувати за кордон – дані з Державного Департаменту показують, що в 2015 році, в обігу було 126 мільйонів дійсних паспортів США, з них, лише 39% були в користуванні у населення.

Стать

Чоловіки більше вивчають німецьку, португальську або російську мови. Жінки схильні до вивчення нідерландської, французької, італійської та іспанської (лише 0,2% користувачів додатку Babbel відмітили вивчення «інших» мов). Також, метою вивчення мови користувачі зазначали мотивацію, та впевненість, і цей показник був однаковий, як у жінок, так і в чоловіків. Тому, виходячи з таких даних, можна сказати, що не зважаючи на мовний вибір, немає великої різниці у статі в сфері вивчення мови.

Вік

График віку вивчання нових мов

Дані за віком дуже різняться від статі: 80% людей до 24 років були впевнені, що вони «могли б підтримати коротку розмову, мовою, що вони обрали, після 5 годин використання додатку Babbel», але статистика падає стосовно людей, яким за 60. В такому віці іноземні мови вивчають біля 60%. Така статистика також вказує на надмірну впевненість молоді.

Дані з причин вивчення мов були найбільш неочікувані саме у віковій категорії. Дані з «Вивчення для підтримки розумових здібностей» впали до 10%, що стосується осіб до 18 років, та різко виросли до 60%, що стосується осіб у віці 75 років та старше. Не дивно, що дані з «вивчення для кар’єри» мають зовсім інші значення. Ця причина є топовою для осіб віком біля 25 років, та практично дорівнює нулю для осіб пенсійного віку. Ще одна причина, важливість якої зменшується з віком є «вивчення мови на випадок, якщо колись житиму за кордоном», що теж доволі очікувано.

Мова

Представляємо Вам топ мов, з мотивацією для їх вивчення:

  • Кар’єра: англійська (47%)
  • Культурний інтерес: іспанська (24%)
  • Подорожі: англійська (37%)
  • Самовдосконалення: англійська (29%)
  • Відновлення коренів/походження: італійська (35%)

В останній категорії – відновлення коренів/походження – на четвертому місці з найбільш популярних мов була польська, що є дуже цікавим. Єдине місце, яке займає польська мова серед усіх інших, вищезазначених категорій, це п’яте місце по вивченню мови чоловіками. Цікаво чи дають ці показники діти польських іммігрантів, які знаходяться в Сполучених Штатах Америки чи в Німеччині.

Англійська, звісно, серед цих причин є переможницею, за нею слідує іспанська, і це є доволі зрозумілим, оскільки це дві найбільш поширені мови (після китайської (Mandarin), яка насправді не рахується, оскільки це офіційна мова лише деяких країн). Якщо ти володієш англійською та іспанською, то у тебе є можливість спілкуватися з великою часткою населення світу. З усіх доступних мов у додатку Babbel, лише одна не увійшла до різних категорій: турецька. Індонезійська та норвезька мови увійшли до списку, але лише з тієї причини, що вони не були відмічені ні чоловіками, ні жінками, які вивчають мови, тому вони відносяться до категорії гендерно-нейтральних мов.

Але цьому соціальному опитуванню потрібен глибший аналіз, і можливо, ця стаття надихне вас перестати порпатись у Інтернеті, і натомість, почати вивчати іноземну мову?

Дані на початок 2016

© КиївПереклад


Submit a Comment

Your email address will not be published.