+38(044) 353 60 90, +38(050) 268 81 00, +38 (068) 866 72 79 kievpereklad@gmail.com

Перспективні мови у сфері бізнесу та перекладацької діяльності

Різні мови бізнесу
Протягом років сама лише англійська мова дозволяла величезній кількості людей бути на з бізнесом на «ти». Проте сьогодні, згідно з останніми дослідженнями, половина населення планети є двомовною (білінгвальною). З цієї причини все більше інших мов починають займати міцні позиції у світі бізнесу. І, зважаючи на семимильні кроки розвитку інтернету, ця тенденція, безсумнівно, набиратиме обертів. Завдяки всесвітній комп’ютерній павутині все більше людей мають змогу легко контактувати один з одним, незалежно від місця їх перебування. Бізнес не може не скористатися можливістю залучення нових потенційних споживачів з усіх куточків світу шляхом використання різних мов. Отже, акцент робиться на мовну різноманітність у світі бізнесу.

Протягом останніх 100 років англійська залишалася головною мовою ділового світу, але, як ми вже визначили, білінгвізм та використання інших мов, наприклад, іспанської чи французької, за межами країн їх походження, ставить під сумнів майбутнє англійської як основної мови ведення бізнесу. Більше того, вдосконалення засобів дистанційної комунікації відкриває бізнесу дорогу до нових клієнтів, які розмовляють різноманітними мовами. Таким чином, не дивно, що все більше нових мов з легкістю вливаються в діловий світ.

Отже, які мови мають шанс стати ключовими діловими мовами?

Оскільки світова економіка та політика стрімко розвиваються, для комунікації на глобальному рівні все більше використовуються арабська мова та мандарин (діалект китайської мови).

Також, згідно з відомостями Конфедерації британської промисловості (CBІ), зараз роботодавці як ніколи раніше звертають увагу на володіння іноземними мовами кандидатами на роботу в їх компаніях. Британські роботодавці цінують знання співробітниками інших європейських мов, особливо французької та німецької, адже Франція та Німеччина географічно розташовані близько до Великобританії, що тільки посилює їх ділові та ринкові відносини.

Конфедерація британської промисловості ділиться з нами рейтингом мов (окрім англійської), які найчастіше застосовуються та користуються попитом у світі бізнесу:

  1. французька
  2. німецька
  3. іспанська
  4. мандарин
  5. арабська
  6. польська
  7. російська
  8. кантонський (гуанчжоуський) діалект китайської мови
  9. японська
  10. португальська

Хотілося б окремо сказати кілька слів про китайську мову мандарин. З кількістю мовців в 1.3 мільярда, тобто, 16% населення планети, очікується, що зовсім скоро він стане на один щабель поруч з англійською мовою за частотою використання в бізнесі. Також, враховуючи той факт, що китайська економіка є другою найпотужнішою економікою світу, яка, за прогнозами спеціалістів, до 2030 року випередить економіку США та країн ЄС, можна сміливо стверджувати, що китайська мова мандарин є найперспективнішою діловою мовою.

Які ж тенденції спостерігаються в діяльності, найтісніше пов’язаній з мовами, а саме в перекладацькій діяльності?

Популярність мов перекладу напряму залежить від тенденцій в економіці та політиці. Європейські мови безперестанно користуються популярністю на перекладацькому ринку, але в той же час поступово зростає попит на рідкісні мови, наприклад, мови Африканського континенту (суахілі, анхарська мова тощо), азійські мови (таджицька).

Як бачимо, незабаром поняття про англійську як основну мову ведення бізнесу стане застарілим, адже завдяки стрімкому та невпинному процесу глобалізації бізнес потребує нових мов. Звичайно, найбільшим попитом користуються європейські мови, але ця тенденція поступово змінюється, й інші мови поступово вливаються в діловий світ.


Submit a Comment

Your email address will not be published.