+38(044) 353 60 90, +38(050) 268 81 00, +38 (068) 866 72 79 kievpereklad@gmail.com

10 справді корисних порад для тих, хто починає роботу в Іспанії

фото ІспаніяОтже, ви щойно прийняли пропозицію нової роботи в Іспанії, землі кориди, повсюдного споживання хамону (так-так, навіть чіпси з jamón serrano існують… перевірте!), темпранільо, ласкавого Середземноморського сонця та милих акцентів. Вітаємо! І – готуйтеся!

Можливо, ви задаєте собі такі питання: “Pues, ¿ahora qué?” Або, для тих, хто все ще перебуває в процесі aprendiendo español: «Ну, і що далі?»

Іспанія – країна з багатою історією, самобутньою мовою, вражаючими краєвидами та пляжами, дещо сумнівним смаком на чоловіче взуття та милі, часто дотепні манери, які ви однозначно оціните, якщо не adorar.

Ось кілька порад для початку:

  1. Люди дуже серйозно проводять свій відпочинок та відпустки

Іспанці мають 12 національних feriados, або свят, а працівники – принаймні 22 вихідних дні на рік і БАГАТО часу присвячують пошуку балансу між особистим життям та роботою. Відпочинок та розваги також можна назвати основоположною, невід’ємною частиною іспанської культури. Чим саме іспанці займаються під час відпочинку? Вони проводять свій вільний час зі своїми чоловіками, дружинами та дітьми, підсилюючи зв’язки de la familia.

  1. Незважаючи на розповсюджену думку, всеохоплюючий термін для осіб неіспанського та нелатиноамериканського походження «ґрінґо» все частіше використовується як ласкаве звертання…

…якщо ви випадково не зачепите чиюсь equipo de fútbol чи маму… У цьому випадку можете не сумніватися, що розчервонілий іспанець з криками «¡¡¡Gringo de mierda!!!» кинеться на вас, сповнений обурення та гніву.

  1. За іспанцями не було помічено такої риси, як пунктуальність

Навіть у діловому або в робочому оточенні для іспанців нормальним є запізнення на 15-30 хвилин. Але все ж, якщо пунктуальність є у вашій крові, ДНК, мозку кісток, не варто почуватися так, ніби вам слід дотримуватися цього «правила байдужості», притаманного вашим іспанським колегам. Але й не дивуйтеся, не ображайтеся, не дратуйтеся й не сприймайте як грубе недбальство, якщо збори, призначені на 10 ранку, не почнуться, доки не зберуться всі учасники … о 10:24.

  1. Зазвичай, в Іспанії відпочивати від роботи під час сієсти у великих містах та багатолюдних центрах, таких як Мадрид, Барселона чи Валенсія, не прийнято

Хибною є розповсюджена думка про те, що кожного дня між першою та третьою годинами дня кожне живе, дихаюче створіння в Королівстві Іспанія перебуває в несвідомому стані. Це явище справді ще практикується в невеликих, провінційних містечках. Чи є цьому якесь пояснення? В цей час доби дуже СПЕКОТНО (див. № 9), що надзвичайно знижує продуктивність.

  1. В Іспанії існує велике культурне різноманіття

Внаслідок відносно невеликого розміру та близькості до інших країн, в Іспанії можна зустріти людей з усієї Європи та інших країн світу.

  1. Місцеві супермаркети часто називаються «чінос»

Магазинчики, в яких можна купити все, що завгодно, за євро, в Іспанії називаються bazars або «чінос». Чому? Тому що власниками та продавцями в них є, як ви вже здогадалися, gente de china. Чи є ще якісь питання?

  1.  Якщо ви прийдете в нічний клуб чи на дискотеку до 1 години ночі, ви будете відпочивати в компанії барменів, підлітків, яким заборонено пізно приходити додому, та прибиральників

Професійна підказка: беріть кілька пляшок пива, сідайте на площі (плазі) навпроти та чекайте, доки настане більш підходящий час для походу в клуб. Десь о 3 годині ночі.

З цього ж питання…

  1. Люди серйозно ставляться до своїх плаз, люблять їх і цінують

Фото іспанської площі

Плаза в Севільї

Зависнути з друзями на плазі, побренькати на гітарі, послухати музику – це найбільш прийнятний та типовий спосіб проведення вільного часу. Чому б і ні, адже це безкоштовно, загальнодоступно, крім того, плази ніколи не закриваються, і на них можна познайомитися з цікавими людьми.

  1. Влітку дуже СПЕКОТНО
  2. Так, люди вітаються одне з одним, цілуючись в обидві щоки, але в діловій обстановці рукостискання є більш прийнятним

Навіть якщо виконавчий директор вашого відділу, з яким ви нещодавно познайомилися, – супер guapo, тримайте рівень і потисніть йому руку так, ніби ви – справжній gringo.

Дотримуючись цих consejitos, ви будете вільно почуватися, прогулюючись вулицями Іспанії під палючим Середньоморським сонцем, попиваючи rioja. Viva la España!

 

А якісний переклад документів для роботи в Іспанії можна замовити в нашому бюро.

Submit a Comment

Your email address will not be published.