+38(044) 353 60 90, +38(050) 268 81 00, +38 (068) 866 72 79 kievpereklad@gmail.com

Топ 10 найщасливіших мов світу

Найщасливіші мови світу

У 1969 році два психологи з Університету в Іллінойсі висунули так звану “гіпотезу Поліанни”, нині вона називається принципом Поліанни. Цей принцип полягає в тому, що є універсальна людська тенденція використовувати позитивні слова частіше ніж негативні. Самі вчені писали: «Люди схильні говорити про яскраву сторону життя». Ця тема є предметом для обговорення й досі.

Лінгвісти та науковці стверджують, що мова сама по собі – це найбільша та найкраща людська технологія, а атоми мови – це окремі слова. Таким чином, ми можемо стверджувати, що мова передає всі емоції людини, особливо позитивні.

Щоб дослідити принцип Поліанни команда з науковців з Університету Вермонту вирішила зібрати мільярди слів з усього світу, використовуючи при цьому двадцять чотири джерела, включаючи книги, веб-сайти, телебачення, титри до фільмів та тексти пісень. Дослідники просили простих людей дати оцінку різним словам за критерієм «щасливий» – «сумний» за шкалою від 1 до 9. Таким чином вони сформували топ 10 найщасливіших мов:

10. На десятому місці знаходиться китайська мова. Книги китайською мовою містять найменше щасливих слів.

9. На дев’ятому місці – корейська мова. При аналізі різних мовних джерел науковці використовували так званий «вимірювач щастя». Коли досліджували корейську, то аналізували титри до фільмів.

8. Восьме місце посідає арабська мова. Найбільше щасливих слів в арабській мові прослідковується в телебаченні та титрах до фільмів.

7. Російська мова займає сьоме місце. Основою результатів дослідження є такі джерела як Google Books, телебачення та титри до фільмів. Також дослідники аналізували відомі роботи в літературі, включаючи «Злочин та кара» Ф. Достоєвського.

6. Індонезійська мова посіла шосте місце. Усі джерела, які використовувалися для дослідження показували дуже різні результати в порівнянні з іншими мовами. Наприклад, індонезійські титри до фільмів більш щасливі ніж розмова звичайних носіїв індонезійської мови. Також в індонезійській високий рівень щасливих слів, які використовують у Твіттері (Twitter).

5. Після аналізу різних матеріалів, французька зайняла п’яте місце. Під час дослідження також аналізувався роман «Граф Монте Крісто» (автор Олександр Дюма). Книга містить 100,081 слово, і найщасливіші з них знаходяться здебільшого в кінці книги.

4. Німецька мова осіла на четвертій позиції. Дослідники розглядали тексти пісень, тексти веб-сайтів, Твіттер (Twitter) та Google Books, які власне і отримали найвищий бал.

3. Англійська мова займає третє місце в списку. Вимірювач щастя використовували, щоб визначити різні сигнали щастя у штатах та містах США. Таким чином, найщасливіший штат – Вермонт, а найсумніший – Луїзіанна. На жаль, досі не дослідили використання щасливих слів в політиці, економіці та кліматі, тому поки достеменно невідомо як це в подальшому може вплинути на рейтинг англійської мови серед щасливих мов.

2. Романтична португальська мова посідає друге місце. Було проаналізовано більше 100,000 слів, які найчастіше використовуються носіями португальської.

1. Найщасливішою мовою, згідно з цим дослідженням, є іспанська. У випадку з іспанською мовою дослідники не брали до уваги слова, якими ми виражаємо щасливі емоції, тому не зовсім зрозуміло чи справді носії іспанської дивляться на життя з кращої сторони у порівнянні з іншими народами.

Співавтор дослідження Льюїс Мітчел з Університету Аделаїди зазначив: «Неважливо якою мовою Ви розмовляєте, тому що будь яка мова схильна до вираження нею позитивних емоцій».

Будьте щасливі!


Submit a Comment

Your email address will not be published.