Доля шрі-ланкійської хатньої робітниці Різани Нафек вирішувалася в Ріяді, коли спроба міністрів уряду помилувати її провалилася, після того як батьки померлої дитини відмовилися зустрітися з міністром.
Помічник Міністра закордонних справ Хусейн Бхаїла, який відвідав Саудівську Аравію минулого тижня, зустрівся з керівниками общин та юристами, які виступають на боці 20-річної дівчини, засудженої на смерть за приписувану їй причетність до смерті саудівської дитини, заявив раніше, що він сподівався на успіх у досягненні дружньої згоди у питанні її звільнення.
Проте він сказав, що батьки жертви, яка нібито померла від удушення, відмовилися зустрітися з представниками офіційної влади Шрі-Ланки, щоб обговорити пропозицію помилування, і зараз єдина надія лишилася на результат судового процесу та посередництво керівників общин. «Я відвідав Саудівську Аравію за наказом Міністра закордонних справ. Я зустрівся з двома керівниками общин та юристами. Керівники общин позитивно налаштовані на розв’язання цього випадку. Зараз нам потрібно дочекатися завершення судового процесу. Сім’я жертви відмовляється зустрітися з нами», – розповів кореспондентам «Дейлі Мірор» помічник Міністра Бхаїла.
Він сказав, що цей випадок, який був переданий до Вищої Судової Ради, був знову направлений на розгляд основного суду.
Шрі-ланкійська дівчина Різана Нафек була засуджена до смертного вироку 16 червня минулого року за вбивство дитини у місті Додомі, що за 270 км від столиці. Вирок було винесено судом трьох присяжних, очолюваним Головним Суддею Абдуллою Абдулазізом Аль-Розаімі Головного Суду міста Додомі.
Батько дитини Наїф Жизьян Халаф Аль-Отайбі (32 роки), який працює в Міністерстві фінансів у Ріяді, та його дружина звинуватили Різану у вбивстві їхньої дитини.
Проте вона заявила, що дитина випадково захлинулася, коли вона годувала її з пляшечки і що зізнання, яке вона нібито зробила, було підписано примусово і без допомоги перекладачів.
На позицію Різани в цій історії світло було пролито пізніше, коли Посольство Шрі-Ланки надало перекладачів і взяло у неї інтерв’ю у в’язниці.
Різана розповіла, що вона приїхала до Королівства сімнадцятирічною дівчиною 4 травня 2005 року за паспортом, випадково підробленим її роботодавцем, де рік народження був змінений на 1982. Її ж свідоцтво про народження свідчить, що вона народилася у 1988 році.
Саудівська Аравія добровільно підписала Конвенцію ООН про права дитини, яка забороняє засуджувати на смерть людей, які вчинили злочин, не досягши повноліття. Неповнолітні в Статуті визначаються як особи до 18 років.