+38(044) 353 60 90, +38(050) 268 81 00, +38 (068) 866 72 79 kievpereklad@gmail.com

Знайомство з французами

Манери. Оскільки ми вже взялися за визначення національних особливостей французів, мабуть, варто з’ясувати правдивість одного з найбільш законсервованих стереотипів стосовно французів. Чи є французи грубіянами?

Фото ФранціїФранцузи не є самі по собі грубими. Вони, без сумнівів, мають унікальну манеру спілкування, вони безпосередні та прямолінійні. У той час, як британці намагаються уникати певного предмету, якщо це допомагає їм бути більш ввічливими, французи не соромляться висловлювати своє невдоволення та нетерплячість.

Націоналізм. Французи справді пишаються тим, що вони – французи, і вважають, що Франція найкраща в усьому, і зокрема, в тому, що стосується культури, інтелектуалів та їжі! Французи дуже самовпевнені і серед них панує така думка, що «по-французьки» – це найкраще.

Політика. Ще один розповсюджений стереотип стосовно французів: вони люблять гарно пострайкувати. Якщо французьким працівникам не подобаються рішення властей, вони складуть інструменти і відмоляться працювати. Це їхнє «богом дане» право як французьких громадян.

Напої. Французи люблять сидіти в кафе. В маленьких містечках та великих містах розкидано безліч кав’ярень та кондитерських. А ще французи люблять хороше вино. Але у Франції все помірно: пляшка гарного червоного вина за вечерею – це норма, але напиватися «до чортиків» – не є частиною французької культури.

Сімя. У Франції сім’я – це ланка суспільства, яка об’єднує країну. Кожен член сім’ї має власні обов’язки та ролі. Члени великих сімей завжди готові надати емоційну та фінансову підтримку. Однак, починаючи з 1960-х років кількість одружень суттєво зменшилася, а розлучень – стрімко зросла. А одностатеві шлюби до цього часу є забороненими у Франції.

Релігія. Наприкінці ХIХ сторіччя Франція була переважно сільською країною з дуже консервативними, католицькими цінностями, але вже приблизно через сторіччя стало переважати міське населення, і погляди людей стали більш світськими. Результати деяких опитувань свідчать, що приблизно третя частина населення Франції є агностиками, а ще одна третя частина – атеїсти. А також Франція є домом для найбільшої єврейської спільноти в Європі.

Спорт. Оскільки Франція є дуже патріотичною країною, спорт відіграє важливу роль у національному самовизначенні французів. Футбол та регбі є, мабуть, найпопулярнішими видами спорту, також французи люблять велоспорт, теніс, гандбол, баскетбол та плавання.

Іноземці. Ось де репутація французів як грубіянів може проявитися найбільше. Якщо ви не дуже добре говорите французькою мовою, французи не поспішатимуть проявляти свої дружні почуття. Пам’ятайте, що найбільш характерною ця ситуація є для Парижу внаслідок великої кількості туристів.

Їжа. Французька кухня? Чудово! Французька їжа смачна, однак французи є справжніми снобами стосовно їжі, і вважають, що якщо вона не французька, то навряд чи може бути смачною. Незважаючи на це, McDonald’s є повсякденною нормою для мільйонів людей у всій країні.

Мода. Подібно до італійців, французи – бездоганно вдягнений натовп. І їхнє поняття про «повсякденний» не є таким вільним. яким воно є у Великобританії чи США. Повсякденний стиль передбачає, швидше за все, сорочку, а іноді навіть черевики. Однак це є важливим лише в напівофіційному оточенні, наприклад, у ресторані. В інших ситуаціях ваші мішкуваті штани та кросівки будуть виглядати абсолютно нормально.

І ще раз – обережно зі стереотипами! У той час як між громадянами однієї країни можна знайти дещо спільне, обсяг такої схожості може суттєво відрізнятися!


Submit a Comment

Your email address will not be published.