<style>.lazy{display:none}</style>Болгарський переклад | Київпереклад

Болгарський переклад

Болгарська мова (Bulgarski ezik) – південнослов’янська мова, яка використовує кирилицю. Нею розмовляють в Болгарії та частині Греції, Румунії та Молдові. Разом з македонською мовою, з якою вона найбільш тісно пов’язана, болгарська різко контрастує з іншими слов’янськими мовами. На відміну від них, болгарська майже повністю втратила відмінювання іменника. А також в болгарській присутні деякі граматичні особливості балканських мов, які належать до інших мовних сімей. Наприклад, означений артикль ставиться після іменника або прикметника як в албанській та румунській, а інфінітив дієслова замінюється підрядним реченням, як в сучасних грецькій, албанській та румунській мовах.

Історія болгарської мови ділиться на три періоди: (1) Стародавня болгарська 9-11-го століття (для тих, хто притримується думки, що старослов’янська заснована на стародавній болгарській), (2) Середня болгарська 12-16-го століття, та (3) Сучасна болгарська, починаючи з 16 століття до нашого часу. Втрата відмінків іменника, а також чимало інших мовних змін сталися в період середнього болгарського, який почався з підкорення Болгарії Візантійською Імперією. Сучасна болгарська писемність, яка заснована на мові релігійних творів 16-го століття, повністю ствердилась лише у 19 столітті. Її словник містить значну кількість російських та церковно-слов’янських запозичень, хоча прихильники руху «за чистоту мови» в період між Iта II світовими війнами намагались замінити ці запозичені слова одвічно болгарськими словами.

Які види болгарських перекладів можна замовити в бюро Київ Переклад? 

Бюро перекладів виконує всі можливі види перекладів з / на болгарську мову. Ми приймаємо на переклад документи та довідки, угоди та художні тексти. В бюро також виконуються переклади юридичних та економічних текстів як широкого профілю, так і вузькоспеціалізовані.